Skip Navigation

Malay Language

Malay Language

Jabatan Bahasa Ibunda

Wawasan/Misi pendidikan anak Melayu setempat

Arif Budiman – insan berilmu pengetahuan yang berbakti kepada masyarakat

Wawasan / Misi Jabatan

Cintai Budaya Kita Di Samping Menghargai Budaya Lain

Wawasan/Misi Unit

Pemimpin yang berilmu pengetahuan yang memberi inspirasi kepada masyarakat

Model Kurikulum Program Pengajaran

Aliran Bahasa yang dipelajari
Express & Normal Akademik • Bahasa Melayu / Bahasa Cina / Bahasa Tamil
• Bahasa Melayu / Cina / Tamil ‘B’
Normal Teknikal Bahasa Melayu / Cina / Tamil Asas
Normal Akademik Akan ditawarkan untuk mengambil Bahasa Melayu / Cina /
Tamil Aliran Expres jika layak

 

Pusat Bahasa Tamil

Hari / Masa Operasi : Isnin, Khamis & Jumaat ( 3.00 – 6.00 petang)

  • Para pelajar sekolah ini – waktu kurikulum sekolah

Pendekatan Pedagogi

  • Berpusat pada pelajar
    • iMTL – SDL (pembelajaran kendiri) / COL ( pembelajaran kolaboratif)
    • Pengajaran Perbezaan
  • Kajian Pengajaran
    • Literasi Visual
  • Portfolio dalam Penulisan(baharu)

 

Program-Program Khusus

  • Program Intensif Bahasa Ibunda Untuk 4E/5NA (Mei)
    • Program Intensif Lisan Untuk 4E/5NA (Jun-Julai)
    • Perkhemahan Bahasa Ibunda Menengah Satu
    • Dwiminggu Bahasa Ibunda
    • Program Bertutur Bahasa Cina / Bahasa Melayu (CCM)
    • Program Pembangunan Bakat Pelajar

 

Unit Bahasa Melayu

Cikgu Sunita Bte Said (sunita_said@moe.edu.sg)

Cikgu Zaetun Bte Abbas (zaetun_abbas@moe.edu.sg)

Cikgu Rahimah Bte Januri (rahimah_januri@moe.edu.sg)

Cikgu Sulastri Bte Amat (sulastri_amat@moe.edu.sg)

Cikgu Nurul Fasha Bte Samsudin (nurul_fasha_samsudin@moe.edu.sg)

Cikgu Farah Diyanah(farah_diyanah_mahammed_tayib@moe.edu.sg)

Cikgu Muhammad Dinie Shaifullah (muhammad_dinie_shaifullah@moe.edu.sg)

Sila ke pautan ini untuk mengetahui lebih lanjut tentang unit Bahasa Melayu : http://smbmelayu.weebly.com/

Back to top